Zoom Bekleme Odası Açma

Zoom uygulamasında bazı durumlarda katılımcıları dersin dışında bekletme durumu oluşabiliyor. Zoom programında bunu karşılayabilecek bir durum var. Bekleme odası açma seçeneği yer almaktadır. Peki, Zoom bekleme odası açma nasıl yapılır? Detaylarına bakalım.

İLGİLİ HABER

Zoom Mikrofon Kapatma

Zoom Bekleme Odası Açma

Zoom’da dersi sabote edenlerin için ve trollerin için Waiting Room yani bekleme odası bulunmaktadır. Hemen bakalım.

1- İlk önce Zoom uygulamasını açtığınızda ana bölümünde New Meeting yazısının yanındaki küçük oka tıklayın ve ardından Use My Private Assembly ID (PMI) kutucuğunu işaretleyin. ID numaranızın üzerine geldiğinizde açılan kısımdan PMI Settings kısmına tıklayın.

zoom bekleme odasi acma telefon

2- Ekrana gelen Private Assembly ID Settings ekranı karşınıza gelecek. Bu kısımda Superior Options seçeneği altında bulunan Allow ready room kutucuğunu işaretleyip ardından da Save butonuna tıklayın.

zoom bekleme odasi acma

Three- Bekleme odası aktif duruma geldi. Burada siz yayını başlattıktan sonra yayına katılmak isteyen bir katılımcı olduğunda ekranınıza uyarı ekranı gelecektir. Admit kısmına tıkladığınızda katılımcıyı canlı yayına dahil etmiş olursunuz. ( See ready room butonuna tıkladığınızda ise yine bekletme odasına almış olursunuz.)

Four- Burada katılımcıyı bekleme odasına aldıysanız daha sonra aktif olarak konuşmaya dahil etmek için Manager Members bölümüne tıklayın.

5- Son olarak katılımcının üzerine mouse ile geldiğiniz zaman Admit seçeneği belirecektir. Katılan kişiye izin vererek konferansa başlayabilirsiniz.

Zoom Bekleme Odası Açma yazısı ilk önce Webhakim sitesine aittir.