Son Dakika: Samsun Sanayi Sitesi Alevlere Teslim Oldu, Dükkanlar Cayır Cayır Yanıyor!

Samsun Sanayi sitesinde bu sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede oldukça kuvvetli esen rüzgarın da etksi ile yayılırken sanayi sitesinde bulunan çok sayıda dükkan alevlere teslim oldu. 

Bu sabah 04:30 sularında başlayan yangın Samsun'un Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde yer alan çok sayıda dükkanı etkiledi. Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edilirken ekiplerin tüm müdahalesine rağmen rüzgarın ve işyerlerinde bulunan yanıcı maddelerin etkisi ile yangın kısa sürede yayıldı. 

MOBİLYA İMALATHANESİ VE MOTOR YAĞI DEPOSUNDA YANGIN ÇIKTI! 

Edinilen ilk bilgilere göre henüz nedeni belirlenemeyen yangın ilk olarak motor yağı deposu olarak kullanılan bir dükkanda başladı. İlk olarak bitişik konumda bulunan mobilya imalathanesine sıçrayan yangın kuvvetli rüzgarın da etkisi ile kısa sürede yayıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri olayın ihbar edilmesi lie hemen olay yerine ulaşarak yangına müdahahel etmeye başladı. 

Ancak Samsun'da şiddetli esen rüzgar ve işyerlerinin bir çoğunda üretimde kullanılan yanıcı maddelerin etkisi ile yangın kısa sürede çok sayıda dükkana ulaştı. Yangında mobilya imalathanesinin içerisinde bulunan 2 araç ile dükkanların önünde bulunan araçlar ile çok sayıda dükkan alevlere teslim olarak kullanılamaz hale geldi. Sanayi sitesinde dükkanı olan kişiler yangının haber verilmesi ile beraber işyerlerine gelirken yanan dükkan sahipleri gözyaşlarına boğuldu. 

Yangın söndürme çalışmalarının an itibari ile devam ettği belirtiliyor. 

Emlak365.com