Plaj Durumu Covid-19 Sonrası Nedir?

Normalleşme adımları sonrası yazın gelmesi ile birlikte plajlar dolmaya başladı. Birçok insan tatil planları yaparken plaj seçimi büyük önem taşıyor. İşte Türkiye’nin en güzel plaj Listesi.

1. Kilyos Plajı/ İstanbul:

deniz,kum,güneş,kilyos plajı,istanbul

Kilyos plajları İstanbul’da denize girilebilecek en güzel yerlerin başında geliyor. Yaz aylarında çok fazla tercih edilen bu plaj özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor.

2.Pırlanta Plajı/ İzmir:

pırlanta plajı

Kristal berraklığındaki temiz suyu ile ismini hak eden bir plaj. Çok güzel bir plaja, berrak bir denize sahip. Üstelik uygun rüzgarda olduğundan sörf yapmayı sevenler için birebir.

three. Sarımsaklı Plajı/ Balıkesir:

plaj, sarımsak plaj

Ayvalık’a yakın konumuyla ulaşımı bir hayli kolay olan bir plaj. İncecik kumlara sahip ve sığ bir deniz. Berrak deniziyle çok tercih edilen plajlardan birisi.

4. Gökçeada Plajları/ Çanakkale:

plaj, gökçeada

Gökçeada, Türkiye’nin en güzel ve en bakir plajlarına sahip. Tertemiz ve birden derinleşmeyen denizi ile yüzme bilmeyen kişiler için uygun.

5.Amasra Plajı/ Bartın:

plaj, amasra plajı

Amasra’nın doğu ve batı sahillerinde 2 plaj bulunuyor. Batı’da olan plajı daha küçük ve daha az kalabalık. Tur teknelerinin kalkış merkezi.

6. Çevlik Plajı/ Hatay:

plaj, çevrik plajı

14 kilometrelik uzunluğuyla Akdeniz’in en uzun plajlarından birisi. İncecik kum ve sığ deniz avantajına sahip.

7. Kleopatra Plajı/ Antalya:

plaj, Kleopatra sahili

İlçenin en tanınmış ve en çok sevilen plajlarından biri. İnce kumlu plajı, berrak ve sığ deniziyle çok fazla ziyaretçi çekiyor.

eight. Ölüdeniz/ Muğla:

plaj, ölüdeniz

Ölüdeniz, Türkiye’nin turizm amaçlı tanıtımlarında en çok kullandığı plajlardan biri. 2006 yılında ”Dünya’nın en güzel kumsalı” seçilen bu plaj yaz aylarında oldukça turist akınına uğruyor.

9. Kızkalesi Halk Plajı/ Mersin:

plaj, kız kalesi mersin

Mersin’in en ünlü tarihi noktası, Kızkalesi’nin incecik kumlu sahilidir. Tertemiz olan bu deniz mavi bayrak alan denizler arasındadır. Popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri denizin yanında sahip olduğu manzaradır. Harika adres.

10. Kalkan Halk Plajı/ Antalya:

plaj

Kalkan Halk Plajı, Berrak ve serin bir denize sahip. Burada yılın dokuz ayı denize girilebiliyor. Plaj küçük çakıl taşlarından oluştuğu için ayakta kumlanma yapmıyor.

Sağlıklı ve güzel tatiller!

Plaj Durumu Covid-19 Sonrası Nedir? yazısı ilk önce NedirOlay üzerinde ortaya çıktı.