Kripto borsasının sahibi para cezasına çarptırıldı!

Kripto değişim platformu RG coinleri’in tutuklu sahibi Rossen Iossifov, kara para aklamaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Frankfort Kentucky’deki federal jüri, Bulgar vatandaşı Iossifov’u şantaj ve kara para aklama iddialarından suçlu buldu. Mahkeme kararına sadece iki haftalık bir duruşmanın ardından ulaştı.

ABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Iossifov ve diğer RG coinleri yöneticilerinin en az 900 Amerikalıyı 7 milyon doların üzerinde dolandıran kara para aklama faaliyetlerine katılmakla suçlandığını duyurdu.

Dolandırıcılığın bir parçası olarak, Iossifov ve diğer yöneticiler, Craiglist ve eBay gibi platformlarda aslında bulunmayan lüks ürünlerin reklamlarını yayınlıyorlardı. Buradan kazanılan para, kripto ödemeleriyle suç örgütlerine aktarıldı.

Iossifov’un, kripto para birimleri karşılığında neredeyse 5 milyon dolarlık kara paranın RG coinleri platformundan geçmesine izin verdiği iddia edildi.

Bulgaristan merkezli RG coinleri, yaygın inanışın aksine Müşterinizi Tanıyın şartlarını uygulamadı. Iossifov’un kara para aklama yoluyla 184 bin dolar kazandığı düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,260.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Kripto borsasının sahibi para cezasına çarptırıldı! ilk olarak Coin Otağ'da yayınlandı.