“Kill Bill” oyuncusu Vivica A. Fox, üçüncü filmde Zendaya’yı istiyor

(Hâlâ izlememiş olanlar için, dikkat, spoiler içerir.)

Tarantino severler, Kill Invoice’den Vernita Green karakterini hatırlar mısınız? Düğündeki katliamın kilit isimlerinden, Ölümcül Engerek Cinayet Timi’nin üyesi olan Vernita; suikastçiliği bırakıp geçmişine sünger çekmişti. Bir doktorla evlenmiş, bir de Nikki Bell adında kız çocuğu doğurmuştu. Beatrix Kiddo, nam-ı diğer Gelin, ölüm listesinin kurbanlarından olduğu için onun izini sürmüş ve dört yılın ardından evini ziyaret etmişti. İkisi arasında yaşanan büyük kavga, Vernita’nın ölümüyle sonuçlanmış; Beatrix olaya şahit olan Nikki’den özür dilemiş ve gelecekte annesinin intikamını almak isterse, onu bekleyeceğini söylemişti.

Filmlerin 20. yıl dönümüne az bir zaman kalmışken; geçtiğimiz sene verdiği demeçlerle Tarantino, Kill Invoice Vol. 3 için kimi planları olduğunu işaret etmişti. Nikki karakterinin olmadığı bir senaryo düşünmek imkânsız. Peki proje kesinleşirse, onu kim canlandırabilir? NME bu soruyu, filmlerde Vernita’ya hayat vermiş Vivica A. Fox’a sormuş ve heyecan verici bir cevapla karşılaşmış.

Fox soruya ilk yanıtının, orijinal filmlerde yer alan Ambrosia Kelley olduğunu belirtiyor. Daha ünlü bir isim verilmesi istendiğinde ise, cevabı çok internet: Zendaya! Fox, Zendaya’yı çok sevdiğini söylüyor ve Uma Thurman gibi uzun boylu olmasının dövüş sahnelerinde avantaj sağlayacağını düşünüyor. Oyuncunun kendisi de proje için oldukça istekli; Tarantino’nun ölmüş karakterleri birçok yöntemle hikâyeye dahil etme yeteneğine güveniyor ve projede yer almak için teklif beklediğini de eklemeden geçmiyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

The publish “Kill Bill” oyuncusu Vivica A. Fox, üçüncü filmde Zendaya’yı istiyor appeared first on bant mag.