İstanbul’a dair tüm motifler: Saf Sevginin Kanatlarında

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencilerinden Dilek Işıksel’in Galeri FE’de açılacak “Saf Sevginin Kanatlarında” adını verdiği kişisel sergisi pek çok medeniyete ev sahibi olmuş, büyülü kent İstanbul’u ve İstanbul’a dair tüm motifleri resmin merkezine koyuyor. 

Dilek Işıksel, kubbelerin, tarihi yarımadanın, Galata’nın, denizin ve kuşların yanı sıra, İstanbul‘a ait mistik enerjinin hissedildiği pek çok detayı bütünleşik bir biçimde izleyiciye sunuyor. Resimlerinde kullandığı melek, nebula, yıldızlar, kent imgeleri ve deniz, Işıksel ‘in eserlerinde katman katman yerleşirken sanatçının 50 yıllık sanat hayatının izlerini taşıyor.

Sanatı için “Dünya kültürünün incisi Istanbul’un sanatsal zenginliğini resimlerimde renk katmanları ve dokularla yansıtırken; Ayasofya’nın meleklerini İstanbul’u ve barışı sonsuza kadar koruması için baş köşelerde uçuruyorum, kuyruklu yıldızları da mutluluk ve sevinç için İstanbul’a yağdırıyorum…” diyen Dilek Işıksel’in solo sergisi “Saf Sevginin Kanatlarında” 6 Mayıs – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında Çiftehavuzlar’daki Galeri FE’de olacak. Ve tam kapanma sonrası hafta içi her gün, saat 10:00–17:00 arasında izlenebilecek.

 

İLGİLİ HABERLER

“Gaipten Sesler” geliyor

Galeri Artist’e kaçak tarihi eser baskını

İstanbul’a dair tüm motifler: Saf Sevginin Kanatlarında yazısı ilk önce SANATATAK üzerinde ortaya çıktı.