İBB Başkanı İmamoğlu'ndan KİPTAŞ ile Bağcılar'a Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Deprem riski olan bölgelere yönelik kentsel dönüşüm projelerine hız verilmeye devam ediyor. Bu alanda son adımlardan bir tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ve KİPTAŞ'tan geldi. Deprem riski altında ki bölgelere yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarına dair yeni bir açıklama geldi. 

EKREM İMAMOĞLU'NDNA KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile Bağcılar kentsel dönüşüm projesine başlanacağını duyurdu. 

Konuya ilişkin son gelişmeleri aktaran İmamoğlu Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında "Çatlamış kolonlardan güvenli yapılara Bağcılar Kirazlı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor. 2017’de riskli yapı ilan edilen sitede KİPTAŞ ile İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek bir dönüşüm gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. 

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt'un Projeye İlişkin Açıklamaları

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt bölgede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüme ilişkin açıklamalarda bulundu. Söz konusu yapıların çok eski binalardan oluştuğunu ifade eden Ali Kurt, bu yapıların ekonomik ömürlerini tamamladığını ifade etti. Ali Kurt açıklamasında ayrıca söz konusu yapıların standartlara uymayan bir inşaat kalitesiyle yapıldığını da ifade etti. 

Bağcılara yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin önemine vurgu yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, inşa edilecek projenin bir standart belirleyeceğini söyledi. Kurt konuşmasında bu projenin belirleyeceği standartın diğer ilçelere de yayılacağını ifade etti. 

Emlak365.com