Gerilla Pazarlama Nedir? Gerilla Pazarlama yöntemleri

“Gerilla pazarlama” hakkında konuşursak, ana fikir en düşük maliyetle en yüksek karı elde etmektir. Jay Conrad Levinson‘ın gerilla pazarlaması açıklaması şu şekildedir: “Küçük şirketlerin Büyük hayalleri için bütçe …” Geleneksel pazarlama yöntemlerinde, pazarlama için para biriktirmek gerekir. Gerilla pazarlamasında önemli olan para değil hayal gücüdür. Potansiyel müşterileri beklenmedik ve beklenmedik bir şekilde karşılamak, böylece işin temeli olduklarını hatırlarlar.

Önce “gerilla” kelimesinin tahmin edilmesi gereken bir savaş daha var. İspanyolca geliyor. İspanya bu konsepti ilk kez 1807-1814 yılları arasında Fransa Napolyonuna karşı direnişte kullandı. “Gerilla” nın çete savaşı ve çete mücadelesi anlamına geldiği ve zayıfların silahı olduğu söylenebilir. Düşmana karşı “asker” olarak görülmeden düşmanı püskürtmek ve yok etmek için taktik olarak kullanılır. Gerilla veya gerilla taktikleri Avrupa’ya ilk olarak “Freedom Fighter-Ernesto Che Guevara” tarafından tanıtıldı. Gerilla taktikleri rasyoneldir ve bu yapı dezavantajları avantajlara dönüştürür. Düşmanın moralini azaltmayı ve düşmanı onlara rahatlık vermeden olabildiğince çabuk hazırlamayı hedefler. Düşman, saldırının zamanını ve yerini asla tahmin edemez.

gerilla pazarlama

Gerilla pazarlaması ve stratejisi nedir?

Gerilla pazarlaması ve stratejisi 1960’ların ortalarında, “gerilla taktikleri” nin kullanımı ilk olarak ABD’de “pazarlama ve reklamcılık” alanında ortaya çıktı. Son yıllarda Vietnam işgali ve oradaki insanlar tarafından gerilla taktiklerinin başarılı bir şekilde kullanılması pazarlama departmanını etkiledi. Şirket aktif politikalarla gelirini artırmaya devam etti.

Gerilla ruhunu nedir?

gerilla ruhu,sabırlı, inatçı, hassas, cömert, enerjik ve değişmeye istekli. Şirket gelişimini desteklemek için doğrudan kartpostal göndermek, e-posta kampanyaları düzenlemek, ücretsiz bilgi sağlayan net siteleri hazırlamak, forumlara abone olmak ve araba reklamları gerilla pazarlamasında en sık kullanılan yöntemlerdir.

Gerilla pazarlamasının amacı?

gerilla pazarlama, kendi mal, hizmet ve tekliflerine olan ilgiyi en üst düzeye çıkarırken, bunun için harcanan kaynakları ve harcamaları en aza indirmektir. Gerilla pazarlama departmanı, bir gerilla savaşçısı gibi insanların dikkatini çekmeye çalıştı. Bunu yaparken politikaları “farklı, şaşırtıcı, özgün ve ilginç” tir. Her şey küçük bir bütçeyle gerçekleşir ve herhangi bir endüstride kullanılabilir. Gerilla pazarlaması nedir? Başlangıçta sadece küçük şirketler tarafından büyük şirketlerle daha iyi rekabet etmek için kullanıldı. Bu nedenle, fikrin öncülerinden biri olan Jay Conrad Levinson bu yöntemi bir “çatışma” saldırısı olarak tanımladı.

Gerilla Pazarlama Nedir? Gerilla Pazarlama yöntemleri yazısı ilk önce NedirOlay üzerinde ortaya çıktı.