Ezel Dizisinin Dillere Destan Olan 5 Sahnesi

Ülkemizde kült yapımlar arasında bulunan ezel dizisi remaining bölümünü uzun zaman önce yapmış olmasına rağmen popülerliğini hala koruyor. Dizi 2009-2011 yılları arası çekilmiş hayatımıza bir çok karakter, sahne ve hayat dersi bırakmıştır. Dizi Kenan İmirzalıoğlu baş rolünde büyük reytinglere ulaşmış ve toplumun her kesimi tarafından tanınmış hale gelmiştir.

Peki unuttuk mu? Ezel dizisi bize neler söyledi?

ezel

1) ‘Sakın tek bir kelime daha edeyim deme! Sakın tek bir yalan daha söyleme! Niye biliyor musun? Çünkü İnanırım.’

2) “Eğer geriye dönebilseydim söylerdim; her ihanet sevgiyle başlar”

three) ‘Ben senin altdaki o varoş kokunu alırım, ben senin o yamalı gömleğini görürüm, delik ayakkabını görürüm niye biliyor musun kardeşim çünkü biz biliriz birbirimizi’

ezel

four) ‘Bilemem kardeş. Meyveyi soymadan içinden ne çıkacak bilemem’

ezel 
ramiz karaeski

5) +O hiç üzmeyecek seni.
+üzerse.
-bana gelicen.
+: niye?
-çünkü ben.. kırk yılda geçse seni seviyor olacağım.

Ezel Konusu

Hikâye de esasen Ömer’in uğradığı ihanetle başladı. Askerden dönen Ömer, sevdiği kadın Eyşan ile evlilik planları içerisindedir. Onun bu konuda en büyük destekçileri ise kan kardeşi Cengiz ve mahallenin delikanlısı Kerpeten Ali’dir. Ömer nereden bilebilirdi, kader birliği yaptığı insanların, onun canını okuyacağını! En özel gecesinde, Eyşan’a evlilik teklif edeceği günde, polis tarafından yaka paça alıkonulan Ömer, artık sonun başlangıcındaydı. En yakını bildiği Eyşan, Cengiz ve Ali’nin oyununa gelmiş, kendisi ile alakası olmayan kumarhane soygunu ve cinayet onun üzerine kalmıştı. Ömer artık yaşarken mezara girmiş bir adamdı. Merak ettiği ise tek bir şey vardı: “Niye!”

Ezel konu

Ezel Dizisinin Dillere Destan Olan 5 Sahnesi yazısı ilk önce NedirOlay üzerinde ortaya çıktı.