elizabeth olsen, hbo max’in yeni dizisi “love and death”in başrolünde

Marvel Evreni’ninde Wanda Maximoff karakterini canlandıran Elizabeth Olsen, Nicole Kidman’ın yapımcıları arasında bulunduğu HBO Max dizisi Love and Demise’in başrolü için el sıkıştı.

Gerçek bir hikayeden uyarlanacak ve mini dizi formatında izleyiciyle buluşacak Love and Dying, Teksas’ta yaşayan Sweet Montgomery isimli bir ev hanımının 1980’li yıllarda yaşadığı ve yaşattığı olayların izini sürecek. Senaryosunu Massive Little Lies ve The Undoing dizilerinden tanıdığımız David E. Kelley’nin kaleme alacağı yapımın yönetmen koltuğunda ise Pretty Little Liars, The Strolling Lifeless gibi dizilerde görev yapmış Lesli Linka Glatter yer alacak.

Evidence of Love: A True Story of Passion and Dying within the Suburs isimli kitap ve Texas Monthly‘de yayınlanan makalelerden televizyona uyarlanacak yapım, küçük bir kasabada yaşayan ve düzenli olarak kiliseye giden iki çiftten birinin diğer çifti öldürmesini anlatacak.

Yapım aşaması, yayın tarihi ya da oyuncu kadrosuna dair detayların şimdilik belirsizliğini koruyan yapım, şimdiden içinde yer alan isimlerle ortalama üstü bir kalite vadediyor.