Dogecoin Aya mı Gidiyor?

Dogecoin rekorlara doymuyor. Yeni günde zero,48 dolar seviyesini aşarak tüm zamanlar fiyat rekorunu geliştiren popüler altcoin, piyasa değeri sıralamasında da Tether’ı geride bırakarak beşinci sıraya yükseldi. Deneyimli piyasa analistlerinden Aayush Jindal, DOGE’un 0,40 dolar desteğini koruduğu sürece yükseliş trendinin devam edebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz ayın başında kırdığı fiyat rekorları sonrası bir miktar ivme kaybeden Dogecoin, yeni aya sakin bir başlangıç yapmıştı. Ancak dün yakaladığı trendle zero,40 dolar seviyesinin üzerine çıkan popüler altcoin, yeni günün ilk saatlerinde dünyanın en büyük hacimli kripto para borsası Binance’de 0,48 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanlar fiyat rekorunu geliştirdi.

Dogecoin, sosyal medyanın en çok konuştuğu kripto para birimi olmaya devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın paylaşımlarıyla oldukça geniş bir kitle tarafından tanınmaya başlayan DOGE, ününü borçlu olduğu sosyal medya platformu Twitter’ı da geride bıraktı. Dogecoin yakın dönemde yakaladığı yükselişle piyasa değerini 61 milyar dolar seviyelerine yükseltti. Bu değer ise 44 milyar dolar değerindeki sosyal medya platformu Twitter’ın piyasa değerinden oldukça yukarıda. Kripto paralar piyasa değeri sıralamasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Ripple’ın arkasında beşinci sırada bulunan popüler altcoin’in Ripple ile arasında ise sadece 6 milyar dolar kaldı. Ripple’ın güncel fiyatında kaldığı, Dogecoin’in ise zero,55 dolar seviyesi çıktığı senaryoda “şaka” coin’i DOGE, Ripple’ı da sollamış olacak.

Dogecoin Yükseliş Trendinde

Kripto para piyasası analistlerinden Aayush Jindal, gün içerisinde kaleme aldığı Dogecoin analizini yayımladı. Jindal yakın zamanda bir yükseliş trendine başladığını belirttiği popüler altcoin’in bu süreçte hareketli ortalamalarının da üzerinde hareket ettiğini belirtti. zero,40 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükseliş şansını koruduğunu hatırlatan deneyimli analist, zero,50 dolar direncinin check edebileceğini belirtti:

altcoin

“Dogecoin yakın zamanda 0,35 dolar zero,40 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yükseliş ivmesi kazandı. Fiyat, zero,30 dolar desteğinin ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde olumlu bir şekilde işlem görüyor. Popüler altcoin 0,40 dolarlık desteğinin veya development çizgisinin üzerinde kalmayı başarabilirse daha fazla yükseliş şansı vardır. zero,45 doların üzerinde internet bir kapanış, zero,50 dolar direnç seviyesine doğru bir yükselişin önünü açabilir.”

Dogecoin’e Olan Destek Devam Ediyor

Dogecoin’in yeni ayda yakaladığı bu yükselişte ünlü CEOların desteğinin etkisinin de oldukça büyük olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde “DogeFather” ünvanı verilen Elon Musk, eight Mayıs akşamı Amerika’nın en çok izlenen televizyon programlarından birine konuk olacağını açıklamıştı. Bu programda konuk sunucu olarak yer alacak olan Musk, Twitter hesabından takipçilerine programda hangi konuları ele almamı istersiniz diye bir soru yöneltmişti. Takipçilerin önemli bir bölümü DOGE cevabını verince ünlü CEO, bu paylaşımlardan birini “Kesinlikle” yazarak cevapladı ve programda Dogecoin’den bahsedeceğini açıklamış oldu. Oldukça geniş bir kitle tarafından takip edilen bir programda Dogecoin hakkında konuşulacak olması popüler altcoin’in yatırımcılarını oldukça heyecanlandırdı.

dogecoin e

Kripto para piyasalarının oldukça yakından tanıdığı, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban da dün kişisel sosyal medya hesabı üzerinden kripto paralarla ilgili bazı paylaşımlarda bulunmuştu. Paylaşımlarının bir kısmında DOGE’dan da bahseden Mark Cuban, ilerleyen süreçte Dogecoin’in kullanılabilir bir para birimine dönüşebileceğini düşündüğü belirtmişti. Popüler altcoin için büyük bir sorun olarak görülen sınırsız arz konusunun ise daha sonrasında olumlu olabileceğini belirten Cuban, kullanımın arttıkça DOGE fiyatının artabileceğini belirtmişti. Mark Cuban Dogecoin’e olan bağlılığıyla da tanınıyor. Cuban’ın sahibi olduğu NBA takımlarından Dallas Mavericks, geçtiğimiz aylarda bilet ve ürün satışlarında artık Dogecoin ile ödeme opsiyonu da bulunduracağını açıklamıştı. Ünlü CEO geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda ise ödemelerde alınan bu Dogecoinleri asla bozmayacaklarını söylemişti.  

Dogecoin Aya mı Gidiyor? maddesi ilk BeInCrypto net sitesinde görüldü.